Raków z ministerialnymi środkami na stadion

Dobre wieści nadeszły w minione święta wielkanocne dla działaczy i fanów częstochowskiego Rakowa. Zespół do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w Ministerstwie Sportu i Turystyki, zaopiniował pozytywnie przyznanie miastu Częstochowa dofinansowanie na modernizację MSP „Raków” w wysokości 10 000 000 zł. Dla klubu i kibiców to spory krok do przodu, po trwającym wiele miesięcy impasie w kwestii przebudowy obiektu.

W chwili, kiedy cały świat sportu, w tym piłki nożnej niemal zamarł, światełko w tunelu zaświeciło dla Rakowa Częstochowa. Na początku kwietnia przedstawiciele częstochowskiego magistratu dostarczyli do resortu sportu dokumentację, której domagała się Krajowa Izba Odwoławcza, w związku z odwołaniem, jakie jedna z firm złożyła w procedurze przetargowej. – Pozytywne zaopiniowanie zadania dotyczącego przebudowy MSP „Raków” skutkować będzie podpisaniem w najbliższych dniach umowy pomiędzy miastem, a Ministerstwem. To kolejny ważny krok w kierunku powrotu drużyny na Limanowskiego – mówi Maciej Kołodziejczyk przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa.- To fantastyczna informacja dla Klubu, kibiców, ale także dla przedstawicieli miasta Częstochowa. Na podziękowania przyjdzie co prawda jeszcze czas, ale bez wątpienia jest to sukces większej grupy ludzi. – dodaje.

Wstrzymane rozgrywki i walka z epidemią koronawirusa mogą paradoksalnie przyczynić się do rozwiązania problemów związanych z infrastrukturą, bowiem zyskany został dla klubu cenny czas, którego jeszcze kilka tygodni temu nie było. Jak wiadomo, rozgrywki PKO Ekstraklasy zostały zawieszone z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii. Zbigniew Boniek chce, by ligę wznowić najpóźniej na początku czerwca. Czy jest, to realne, pokażą kolejne tygodnie. Mecze PKO Ekstraklasy zostały odwołane do 26 kwietnia 2020 i wszystko wskazuje na to, że termin ten zostanie przedłużony. Organizatorzy rozgrywek już zastanawiają się nad tym, kiedy je wznowić.- Wierzę, że wrócimy do gry w terminie, o którym wspomniałem. Mówiłem już wcześniej: musimy się nauczyć żyć z koronawirusem, bo on tak szybko nie zniknie – mówił przed świętami prezes PZPN. Na ostateczne decyzje w kwestii wznowienia rozgrywek czekają fani piłkarscy w całej Europie. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce znów będziemy oglądać mecze innych lig w Europie. Tyle tylko, że przed telewizorami i bez udziału publiczności. Największe ligi zapowiadają wznowienie rozgrywek w maju. Do treningów wróciła między innymi Bundesliga. Sytuacja jest dynamiczna i zmienna. Wszelkim sportowym, jak pozasportowym rozstrzygnięciom, w tym związanym z Rakowem Częstochowa i postępami w zakresie infrastruktury będziemy się na bieżąco przyglądać i informować.

Czytaj więcej: https://rakow.com/aktualnosci/informacja-odnosnie-przebudowy-msp-rakow-10-04-7999

Piotr Nicpoń

Piotr Nicpoń

historyk politolog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *