PIJANA ZŁAPANA “ZA KÓŁKIEM” DWA RAZY W CIĄGU JEDNEGO DNIA

Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe renault, którym kierowała 56-latka, mająca w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Kilka godzin później tę samą kierującą zatrzymał dzielnicowy. Oprócz jazdy na „podwójnym gazie”, mieszkanka gminy Opatów odpowie za złamanie przepisów związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Surowe konsekwencje czekają 56-letnią mieszkankę gminy Opatów, która naruszyła zarówno przepisy kodeksu karnego, jak i Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31.03.2020 roku dotyczące zakazu przemieszczania się. W miniony piątek około godziny 14:15 policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą renault, której styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwa. Po przebadaniu kobiety na alkomacie okazało się, że miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia, kilka minut po godzinie 18, w miejscowości Opatów, dzielnicowy zauważył jadący podejrzanie samochód. W związku z tym policjant zatrzymał auto do kontroli. Za kierownicą siedziała ta sama kobieta. Tym razem 56-latka „wydmuchała” ponad 2 promile. Mieszkanka gminy Opatów została zatrzymana przez kłobuckich stróżów prawa i trafiła do policyjnego aresztu. Następnego dnia kobieta usłyszała zarzuty. Oprócz więzienia, grozi jej wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 56-latka była już karana za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zarówno podczas pierwszej, jak i drugiej kontroli 56-latka naruszyła również przepisy dotyczące zakazu przemieszania się. Mundurowi o zaistniałej sytuacji poinformowali Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kłobucku, który nałożył na nią karę administracyjną.

O losie nietrzeźwej kierującej zdecyduje teraz prokurator i sąd.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *