POTRĄCENIE ROWERZYSTKI

Tym razem w Kłobucku doszło do kolizji rowerzystki z samochodem osobowym. Policjanci z Kłobucka wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek 17 kwietnia w Kłobucku.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 10.00, na ulicy Zamkowej w Kłobucku. Do oficera dyżurnego kłobuckiej komendy zadzwonił dzielnicowy, który “najechał” na wypadek chwilę po tym gdy do niego doszło. Policjant udzielił poszkodowanej pierwszej pomocy i niezwłocznie powiadomił służby ratunkowe. Na miejsce zdarzenia skierowano mundurowych z drogówki. Ze wstępnych ustaleń stróżów prawa wynika, że 50-letni kierowca Dodge’a, jadąc w kierunku ronda na ulicy Zamkowej w Kłobucku, chciał wyprzedzić 56-letnią rowerzystkę, która w tym samym momencie rozpoczęła manewr skrętu w lewo. Niestety w wyniku tego zdarzenia mężczyzna, mieszkaniec gminy Opatów, potrącił rowerzystkę, mieszkankę gminy Kłobuck. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała została zabrana do częstochowskiego szpitala. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Podczas obsługi zdarzenia oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki. Teraz wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu. Aktualnie sprawą zajmują się kłobuccy kryminalni, którzy prowadzą dochodzenie pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (47) 8582200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *