PIJANA DACHOWAŁA W WĘGLOWICACH

Kryminalni z Wręczycy Wielkiej zajmują się sprawą pijanej kierującej, która po zrobieniu zakupów w jednym ze sklepów samoobsługowych w Węglowicach, wsiadła do samochodu i odjechała. Chwilę po odjechaniu 34-latka straciła panowanie nad pojazdem i dachowała w przydrożnym rowie. Na szczęście nieodpowiedzialna kobieta jechała sama i nie odniosła obrażeń.

W wtorek 21 kwietnia około południa dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym ze sklepów samoobsługowych w Węglowicach, prawdopodobnie pijana kobieta zrobiła zakupy, a następnie wsiadła do samochodu i odjechała. Zgłaszająca oświadczyła, że próbowała udaremnić kierującej dalszą jazdę i odebrać jej kluczyki, jednak kobiecie zdążyła odjechać.

Na miejsce został skierowany patrol kłobuckiej drogówki. W trakcie dojazdu mundurowi otrzymali od dyżurnego informację, o kolejnym zgłoszeniu, z którego wynikało, że ta sama kobieta zaraz po tym, jak odjechała spod sklepu dachowała w przydrożnym rowie. Policjanci po dotarciu na miejsce zdarzenia, potwierdzili zgłoszenie. W Węglowicach w przydrożnym rowie leżał na dachu peugeot, a obok niego siedziała kierująca. Na szczęście 34-latka jechała sama i nie odniosła obrażeń. Po przebadaniu kobiety alkomatem okazało się, że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu!

Aktualnie sprawą nieodpowiedzialnej mieszkanki gminy Wręczyca Wielka zajmują się śledczy z miejscowego komisariatu. Kobieta musi liczyć się z zarzutami karnymi prowadzenia w stanie nietrzeźwości, za co grozi m.in. wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilkuletni pobyt w więzieniu.

O losie pijanej kierującej zdecyduje teraz prokurator i sąd.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *