KGW SZYJĄ MASECZKI

Przed tygodniem informowaliśmy o paniach z koła gospodyń w gminie Popów, tym razem do akcji szycia maseczek dla personelu medycznego włączyły się członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Panek i Kosztrzyny-Kotarów. Panie włączyły się do walki z koronawirusem inicjatywą mającą na celu uszycie maseczek ochronnych dla personelu medycznego, najbardziej zagrożonego infekcjami wirusowymi w trakcie kontaktów z potencjalnie zakażonymi pacjentami. Wspólnie uszyły 1100 maseczek, które następnie bezpłatnie przekazały do dyspozycji wójt gminy Panki Urszuli Bujak.

To pomysł zainicjowany przez przewodniczącą KGW w Pankach, którą wsparła między innymi wójt Urszula Bujak zakupując z prywatnych środków niezbędne do uszycia maseczek materiały. W minionym tygodniu efekt pracy pań – 1000 sztuk maseczek – przekazano na ręce kłobuckiego starosty Henryka Kiepury, a pozostałe 100 trafi na rzecz służb z terenu gminy w Pankach. Wiadomo już, że kolejne koło z terenu gminy Panki – KGW Praszczyki, również podjęło się szycia maseczek dla ochrony osobistej.

Za wykonaną pracę, zaangażowanie i poświęcenie czasu na potrzeby niesienia pomocy innym, serdeczne podziękowania paniom szyjącym, jak również pani wójt za wsparcie inicjatywy poprzez zakup materiałów na maseczki dziękuje sołtys sołectwa Panki – Danuta Brzęczek.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *