GROŹNY WYPADEK NA AUTOSTRADZIE A1

Do groźnego wypadku doszło wczoraj na autostradzie A1, na wysokości miejscowości Biała. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-letni mężczyzna podczas wlewania paliwa z kanistra do baku busa, stojącego na pasie awaryjnym, został potrącony przez omijający go samochód ciężarowy. Kryminalni z Kłobucka, pod nadzorem prokuratury, ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 11.10 na autostradzie A1. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-letniemu obywatelowi Ukrainy, przebywającemu w Warszawie, zabrakło paliwa w busie, którym jechał w kierunku Łodzi. W związku z tym mężczyzna zatrzymał się na pasie awaryjnym i podczas wlewania paliwa z kanistra do baku, znajdującego się od strony kierowcy, został zahaczony przez omijający go samochód ciężarowy, który jechał w kierunku Łodzi. Pojazdem tym kierował 27-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego w województwie małopolskim. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Poszkodowany obywatel Ukrainy z obrażeniami ciała został zabrany do częstochowskiego szpitala.

Na miejscu pracowali policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach wspólnie z kłobuckim technikiem kryminalistyki. Mundurowi wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Szczegółowe okoliczności wypadku badają teraz śledczy z Kłobucka oraz biegły z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych. Sprawę nadzoruje częstochowska prokuratura.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *