MAJÓWKA W CZĘSTOCHOWIE – PODSUMOWANIE POLICYJNYCH DZIAŁAŃ

W pierwszy majowy weekend na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 25 kolizji i 1 wypadku drogowego z udziałem pijanego kierowcy. Częstochowska drogówka zatrzymała 19 piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość – 17 z nich straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym.

Prawie 170 osób zostało pouczonych za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania nosa i ust, a 43 osoby za łamanie przepisów dotyczących gromadzenia się.

W okresie od piątku do niedzieli na drogach miasta i powiatu doszło do 25 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna. Do wypadku doszło w niedzielę przed godziną 7.00 na ul. Warszawskiej w Częstochowie. Kierujący BMW – 29-latek z powiatu częstochowskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek mieszkalny. Samochodem podróżowały 4 osoby. Jedna z nich – 28-letnia pasażerka z obrażeniami twarzoczaszki trafiła do szpitala. Okazało się, że kierowca był pijany. Miał prawie 2 promile w wydychanym powietrzu. Ookoliczności tego zdarzenia wyjaśniają kryminalni z częstochowskiej komendy.

Częstochowska drogówka dokonała również 250 kontroli pojazdów, ujawniając 6 nietrzeźwych kierowców.

Mniejszy ruch na drogach w tych dniach niestety sprzyjał też piratom drogowym. Mundurowi w białych czapkach zatrzymali uprawnienia do kierowania aż 17 kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym.

W pierwszy weekend maja częstochowscy policjanci interweniowali względem 168 osób, które naruszyły obowiązek zakrywania nosa i ust. 165 z nich zostało pouczonych, a 3 ukarano mandatami karnymi. Mundurowi pouczyli również 43 osoby w związku z nieprzestrzeganiem przepisów dotyczących poruszania się i 13 osób, które gromadziły się wbrew obowiązującym przepisom.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *