Posprzątali góry śmieci za rzeszę ludzi bez rozumu. Świetna inicjatywa i szkoda tylko, że potrzebna.

DZIĘKUJEMY!

Stowarzyszenie Pozytywnie Aktywni działające na terenie Gminy Wręczyca Wielka oraz powiatu kłobuckiego zorganizowało jak co roku sprzątanie lasu. Zostało zebrane 45 worków śmieci o pojemności 120 litrów. Prosimy wszystkich o reakcję widząc osoby wyrzucające śmieci. Zachęcamy do włączenia się do działań stowarzyszenia. Więcej informacji na:

Również druhny z OSP Szarlejka 26 kwietnia rozpoczęły cykl akcji sprzątania świata na terenie ich miejscowości. Celem akcji jest uprzątnięcie śmieci zalegających w miejscach do tego nie przeznaczonych, a w lasach głównie zebranie szkła, będącego częstą przyczyną pożarów. Druhny napisały do nas, że podczas ich pierwszego „sprzątania świata” zebrały 20 worków śmieci o pojemności 120 litrów. Znajdował się w nich głównie plastik, styropian, szklane butelki. Poza tym zużyte opony i odpady budowlane. Kolejne wyjście w teren miało miejsce 10 maja, tego dnia skupiono się głównie na zebraniu szkła. Zapełniono 10 worków o pojemności 120 litrów samym tylko szkłem i stłuczką szklaną. Dodatkowo druhny zapełniły 3 worki o tej samej pojemności plastikowymi butelkami. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród lokalnej społeczności.

Druhny działań nie zamierzają zakończyć na tych dwóch wyjściach w teren. „Sprzątanie świata” będzie systematycznie kontynuowane. Informacje o kolejnych akcjach Na bieżąco będą udostępniać na ich fanpage’u.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *