AKCJA NURD

W miniony czwartek 21 maja policjanci z kłobuckiej drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania „NURD”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc przede wszystkim pieszych i rowerzystów. Mimo, iż było to nadrzędnym celem tych działań, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W czasie działań mundurowi ujawnili łącznie 30 wykroczeń z czego 28 zostało popełnionych przez kierowców – nieprawidłowe zachowania wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Bardzo niebezpiecznym, a zarazem jednym z najczęściej popełnianych wykroczeń przez kierowców wobec pieszych było nieudzielanie pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez przejście.

Przy okazji działań, dwóch kierowców straciło prawo jazdy, otrzymało wysokie mandaty i punkty karne. Późnym wieczorem, chwilę przed godziną 22:00, dokument uprawniający do kierowania pojazdem stracił kierowca seata, który jadąc ulicą Reymonta w Kamyku przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h. Niespełna godzinę później policjanci z drogówki, w tym samym miejscu, zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który jechał o 51 km/h za szybko.

Ulica Reymonta w Kamyku jest miejscem, które często jest oznaczane przez mieszkańców, za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń, jako miejsce, po którym kierowcy poruszają się z nadmierną prędkością.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *