TRAGICZNY WYPADEK NA DK43

Nie żyje 74-letni mężczyzna z Wrocławia kierujący Fordem Focusem. Krótko przed południem zakończyła się akcja ratownicza, w której reanimowano nieprzytomnego w wyniku zderzenia auta osobowego z ciężarówką mężczyznę. Reanimację rozpoczęto jeszcze w czasie, gdy kierowca osobowego Forda pozostawał zakleszczony w rozbitym pojeździe, następnie już po wycięciu karoserii przy pomocy urządzeń hydraulicznych, działania były kontynuowane.

Niestety mimo natychmiastowej pomocy nie udało się uratować życia 74-letniego mężczyzny. Jego obrażenia okazały się zbyt rozległe, zmarł na miejscu.

Z informacji udzielonych klobuckiej.pl przez oficer prasową kłobuckiej Komendy Powiatowej Policji mł. asp. Joannę Wiącek-Głowacz wynika, że do wypadku doszło tuż przez 11:30 na DK43 przy skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowskiego w Krzepicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów Ruchu Drogowego wyłania się obraz, iż kierujący osobowym Forem Focusem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającej od strony Wielunia ciężarówce MAN z naczepą kierowanej przez 23-latka z Piotrkowa Trybunalskiego.

Warunki drogowe w tym śliska nawierzchnia po padającym wcześniej deszczu mogły wpłynąć na drogę hamowania. Kierowca auta ciężarowego został przebadany przez funkcjonariuszy policji z Kłobucka, był trzeźwy.

Na miejscu pracuje już prokurator, a śledztwo w sprawie będzie prowadziła kłobucka KPP pod jego nadzorem, jak wynika z naszych ustaleń. Prawdopodobnie ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok, decyzję w tej sprawie podejmie prokurator.

Nad drogą zamontowany jest monitoring, jednak może nie być pomocny w tej konkretnie sprawie, bo jak ustaliliśmy – prawdopodobnie nie działa. To niestety kolejny tragiczny wypadek z udziałem auta osobowego w tym miejscu. Zawsze przy okazji tego typu wypadków powraca sprawa budowy ronda w tym miejscu, które miałoby wymusić spowolnienie ruchu. Zdarzeń drogowych w tym miejscu jednak przybywa, a z naszych wcześniejszych ustaleń wynika, że składano już wnioski do GDDKiA o montaż fotoradaru, nie ma jednak pozytywnej odpowiedzi. Odcinek ten nie został przewidziany w najbliższych planach do montażu monitoringu przez tego rodzaju sprzęt.

Tymczasem to drugi wypadek śmiertelny w tym miejscu, a skrzyżowanie jest jedynym spośród trzech skrzyżowań na obwodnicy, które nie ma pasów włączających do ruchu.

Zdjęcia A.N. i P. K. – “Kłobuck Na Sygnale”

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *