MPK LINII 64 NA KŁOBUCKI RYNEK JAKA PAWŁA II?

Był już autobus linii 666 na Hel, a w pamięci kłobucczan jest 64 i 50, które niegdyś dojeżdżały z tego miasta do Częstochowy, co z rozrzewnieniem wspomina wielu mieszkańców Kłobucka. Jeden z kandydatów w tegorocznych wyborach na stanowisko burmistrza obiecuje w razie wybrania na go na fotel bezpłatną komunikację miejską na odcinku Kłobuck – Częstochowa. Jak widzą to mieszkańcy miasta, którzy z sentymentem wspominają czasy świetności komunikacji miejskiej? W piątek na profilu społecznościowym naszej gazety ukazał się krótki materiał ze zdjęciem kandydata na tle „czerwonego autobusu”. Pytaliśmy czy mieszkańcy wierzą w przywrócenie połączenia z Częstochową obiecywane przez Roberta Jasiaka? Komentarze były różne – od wyraźnego sceptycyzmu i brzydkiego hej tu, po entuzjastyczne poparcie dla idei. Nasza mała prowokacja była zamierzeniem celowym, bowiem kandydat zaprosił naszą redakcję na spotkanie przedwyborcze w formie happeningu do Kłobucka na sobotni poranek, gdzie wielu mieszkańców robiło zakupy na pobliskim Rynku im. J.P. II zamienionego na miejskie targowisko na czas remontu targu.

Poprzednik Roberta Jasiak na stanowisku burmistrza, jego partyjny kolega Krzysztof Nowak według słów wielu komentatorów miejscowej sceny polityczno-samorządowej dosłownie „pogrzebał” swoje szanse na kolejną kadencję burmistrza miasta „pakując” dziesiątki milionów złotych w kanalizację. Dodajmy – kanalizację, dzięki której Kłobuck wskoczył cywilizacyjnie do grona miast. Czy kolejna zdobycz cywilizacji, jaką jest dobrze skomunikowana „sypialnia” z dużym, przemysłowym miastem (Częstochowa), w którym jest praca – wypromuje Roberta Jasiaka? Jego partyjny kolega Krzysztof Matyjaszczk niemal na pewno będzie rządził trzecią kadencję w Częstochowie, to ogromny plus i pomoc dla najmłodszego spośród startujących o urząd burmistrza Kłobucka.

W sobotnim spotkaniu wzięli udział również inni przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Kłobucka i Częstochowy. Pośród namiotów i straganów handlujących w Kłobucku, z ulotkami i gadżetami pojawili się Robert Jasiek, Rafał Orłowski, Krzysztof Nowak, Ewelina Kotkowska, Magdalena Grądys, Roman Minkina, a także Marek Balt. Nad pomysłami lewicy zastanawiał się też Jan Długosz, który dumnie trzymał ulotkę Jasiaka w „lewej” dłoni. Jak będzie za trzy tygodnie – przekonamy się przy okazji wyborów.

Pisząc jednak o kandydacie, nie sposób pominąć programu wyborczego, z którym startuje Robert Jasiak. A to między innymi:

 • bezpłatne połączenia autobusowe komunikujące Kłobuck z Częstochową,
 • bezpłatne wyżywienie dla dzieci w przedszkolach i żłobkach,
 • bezpłatna profilaktyka stomatologiczna dla dzieci i młodzieży,
 • skuteczna współpraca z przedsiębiorcami,
 • programy społeczne dla seniorów,
 • budownictwo komunalne,
 • wprowadzenie Budżetu Obywatelskiego,
 • rozbudowa ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych,
 • budowa urządzeń rekreacji ruchowej dla młodzieży i seniorów,
 • promocja miasta poprzez kulturę i sport,
 • dostęp do kultury dla każdego,
 • nowe inwestycje m.in. basen w Kłobucku,
 • dbałość o czyste powietrze.

Materiał wideo z przejazdu „czerwonego autobusu” pojawił się na naszym profilu w Facebooku, w cztery dni wideo obejrzało 13 tysięcy osób, a dołączoną wiadomość niemal 30 tysięcy – temat jest więc ważny dla kłobucczan. A co nasi czytelnicy myślą o planach powyborczych Jasiaka? Czy wierzycie, że autobus linii 64 pojawi się w Kłobucku? Zachęcamy do wysyłania maili na adres klobucka.pl@gmail.com Za najlepsze maile redakcja ufunduje bilet miejski na rok – bezpłatną linią MPK do Częstochowy.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *