7 LAT WOJOWNIKA

Sobota 13 października 2018 roku był szczególnym dniem dla wszystkich Wojowników. W tym dniu sympatycy, działacze, zawodnicy klubu oraz ich rodziny świętowali 7-lecie powstania. Cała impreza odbywała się pod hasłem „Szczęśliwa siódemka”. Spotkanie rozpoczęło się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kłobucku, gdzie uformował się pochód. Na jego czele stanął prezes i założyciel Klubu Sportowego Wojownik Artur Osuchowski wraz z Burmistrzem Kłobucka Jerzym Zakrzewskim. Ponad 400 zawodników ubranych w stroje do treningu przeszło ulicami miasta do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się uroczysta gala podsumowująca 7 lat działalności Wojownika. Przemarsz zrobił olbrzymie wrażenie nie tylko na jego uczestnikach, ale również na mieszkańcach miasta spacerujących i korzystających z pięknej pogody.

W gościnnej auli MOK prowadzący imprezę przywitał gości, a następnie kilka słów o historii Wojownika przedstawił Artur Osuchowski. Klub początkowo zarejestrowany w Częstochowie szybko przeniósł swoją siedzibę do Kłobucka, gdzie działała wówczas jego najsilniejsza sekcja. Aktualnie w klubie trenuje ponad 500 zawodników, wszystkich grup wiekowych – począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na ich (i nie tylko ich) rodzicach. Na scenę zostali zaproszeni najlepsi zawodnicy w historii klubu – osoby znajdujące się w Galerii Sław Wojownika, którą można podziwiać w Szkole Podstawowej nr 3 w Kłobucku. Nagrody w postaci srebrnych łańcuszków z rękawicami bokserskimi ufundowała dla nich firma Kosovsky, a kwiaty wręczane wszystkim paniom Kwiaciarnia Gardenia z Kłobucka. Uroczyście uhonorowani zostali także działacze, samorządowcy oraz sponsorzy wspierający klub w codziennych zmaganiach. W trakcie Gali zaprezentowała się także grupa aMOK, uświetniając uroczystość swoimi występami. Galę zakończyło pokrojenie wielkiego – 30 kg tortu z ciastkarni Aleksandra w Kłobucku.

7 urodzin Wojownika to wspaniała uroczystość z wyśmienitymi gośćmi. Dla Wojowników czas świętowania minął. Przed nimi duże wydarzenie sportowe jakim jest Puchar Europy Taekwondo ITF w Rumunii. Już za dwa tygodnie wyruszają na turniej, by godnie reprezentować miasto. Życzmy im tak wielu sukcesów jak wiele miłych słów padło podczas urodzinowej uroczystości.

Fot.: Michał Strama (miejska.info.pl)

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *