100 DOBRYCH UCZYNKÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Odzyskania Niepodległości to jedno z najważniejszych narodowych świąt państwowych dla Polski. Czasy naznaczone cierpieniem i walką minęły. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu pokoleń Polska może cieszyć się wolnością i nazwać się krajem suwerennym. Dzisiejszy dzień jest jeszcze bardziej wyjątkowy, ponieważ właśnie mija 100. rocznica odzyskania niepodległości. Z tej okazji Pytanie na Śniadanie chciało nagrodzić współczesnych bohaterów i pokazać, że nadal istnieją ludzie, którzy walczą o lepsze życie dla innych, słabszych jednostek oraz którzy udowadniają, że we wspólnocie drzemie prawdziwa siła – możemy przeczytać na stronie TVP2

JAROSŁAW SOŚNIAK I EKIPA MIKOŁAJA

Dobrem zaraża innych, a wszystko zaczęło się w czasie gdy Jarek pracował jeszcze w częstochowskim szpitalu przy PCK w 2013 roku. To tam sześć lat temu w czasie rozmowy z oddziałową dowiedział się, że Mikołaj nie odwiedza chorych dzieci. To był impuls do działania. Później telefony do znajomych i sponsorów, którzy hojnie obdarowali chore maluchy. Teraz akcja obejmuje już trzy szpitale w tym Szpital Rejonowy przy 11 Listopada w Kłobucku. Ekipa Mikołaja, który od kilku już lat zagląda w okresie świątecznym do potrzebujących dzieci w ubiegłym roku postanowiła rozszerzyć działania i również w Dniu Dziecka odwiedzić chore dzieci, które to święto musiały spędzić w kłobuckim szpitalu. Podobnie było w tym roku. Jarosław Sośniak przyprószył siwizną brodę, nałożył czerwoną czapkę i ruszył z prezentami dla najmłodszych gdzie został przywitany niezwykle ciepło przez szpitalny personel i dyrekcję. Najmłodsze z odwiedzanych w przededniu lata dzieci były wyraźnie zaskoczone. Na pewno jednak wizytę zapamiętają jako radosną odmianę szpitalnej codzienności. Do akcji włączyło się też Starostwo Powiatowe skąd dla dzieci dostarczono słodkie upominki i zestawy zabawek. Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku Joanna Maruszczyk, jest bardzo przychylna tego typu działaniom, czemu dała już wyraz przy ubiegłorocznej akcji. Ekipa Mikołaja odwiedza też szpital w Blachowni i Częstochowie.

Organizator przedsięwzięcia duże wsparcie otrzymuje ze strony uczniów i kadry pedagogicznej z powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kłobucku z opiekunką Mileną Kościelniak. Sośniak swego czasu ukończył właśnie tę szkołę, nic zatem dziwnego, że ciągnie go do korzeni. Jak widać warto i trzeba pomagać, co akcja ta dobitnie ukazuje. Za pośrednictwem naszej redakcja Jarosław Sośniak zgłaszają się też sponsorzy do Ekipy Mikołaja, bo już wkrótce kolejne święta, a mali pacjenci oddziałów dziecięcych czekają na prezenty, które pomogą zapomnieć o chorobie.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *