FESTYN MIKOŁAJKOWY W PRZYSTAJNI

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przystajni, 9 grudnia odbył się Festyn Mikołajkowy, w którym uczestniczyli zaproszeni samorządowcy i przedstawiciele parafii. Gminę reprezentowali Wójt Gminy Przystajń Henryk Mach i Sekretarz Bogusław Leszczyński. Byli również obecni Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Kmieć wraz z zastępcą Aleksandrą Kierat, a także członkowie rady gminy. Parafię reprezentował Ks. proboszcz Zbigniew Mozol. Spośród przedstawicieli lokalnych instytucji kulturalnych w trakcie szkolnego festynu spotkać można było Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni Małgorzatę Izydorczyk i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Przystajni Renatę Małyskę-Piśniak.
Pierwszym punktem festynu Mikołajkowego był występ wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariusza, przedstawiających bajkę pt. „Śpiąca Królewna”. Wolontariusze w przepięknych strojach i scenerii zaprezentowali swoje talenty aktorskie i taneczne. Kolejno na scenie pojawił się Mikołaj, wręczając dzieciom wymarzone prezenty. Następny punkt programu został przygotowany przez najmłodszych uczniów tutejszej szkoły. Były to zabawy taneczno-ruchowe w rytmie przebojów jak: Boogie Woogie, Chocolate czy bardzo popularna ostatnio Belgijka. Na Festynie wystąpiły również grupy taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni – grupa breakdance prowadzona przez Damiana Knopa oraz grupa taneczna Studia MK Dance prowadzona przez Katarzynę Koszczyk. Ostatnim punktem festynu był występ Orkiestry Dętej w Przystajni pod batutą Kapelmistrza Tomasza Dulskiego. Orkiestra zagrała koncert piosenek świątecznych.
Na Festyn Mikołajkowy zostali również zaproszeni wychowankowie z Domu Dziecka w Sowczycach wraz z opiekunami. Niestety nie udało im się dotrzeć na imprezę jednak przygotowane dla wychowanków domu dziecka paczki zorganizowane przez uczniów tutejszej szkoły zostaną im dostarczone. Wolontariusze Szkoły Podstawowej w Przystajni odwiedzą wychowanków Domu Dziecka 13 grudnia, gdzie przedstawią ponownie bajkę pt. „Śpiąca Królewna”.
Podczas festynu Mikołajkowego działała kawiarenka, a na Kiermaszu Ozdób Mikołajkowych można było zakupić własnoręcznie wykonane przez wolontariuszy ozdoby i kartki świąteczne. Dla najmłodszych najciekawszą atrakcją było malowanie twarzy oraz modelowanie balonów. Goście degustować mogli też potrawy wigilijne przygotowane przez KGW z Antonowa i Kuźnicy Nowej. Panie z Koła Gospodyń serwowały barszczyk czerwony, bigos i inne specjały. Natomiast na stoisku rękodzieła Jadwiga Tyrka prezentowała i oferowała na sprzedaż ozdoby świąteczne. W tle rozbrzmiewała świąteczna muzyka, tworząca klimat i magię nieodległych Świąt.
Do Przystajnie warto też udać się już w najbliższą niedzielę 16 grudnia na Trzeci Kiermasz Bożonarodzeniowy zaplanowany na płycie rynku przed sukiennicami. Zapraszamy.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *