PROJEKTY EDUKACYJNE i MODERNIZACJA

Zakończyły się projekty edukacyjne o pozyskanie środków, bez udziału wkładu własnego w placówkach szkolnych w Przystajni i Borze Zajacińskim.

W ramach planowany były zakup i dostawa wyposażenia pomieszczeń dydaktycznych w projektach edukacyjnych realizowanych w Szkole Podstawowej w Przystajni oraz Szkole Podstawowej w Borze Zajacińskim”. Ich celem jest ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego. W projekcie znalazły się zamówienia na zakup i dostawę wyposażenia pomieszczeń dydaktycznych do realizacji zajęć w ramach projektów: „Pomagamy najsłabszym” realizowanego w Szkole Podstawowej w Przystajni (269 784,79 zł) oraz „Dogonimy najlepszych” realizowanego w Szkole Podstawowej w Borze Zajacińskim (268 049,61 zł). Zakupiono meble szkolne, urządzenia multimedialne, pomoce dydaktyczne, wyposażenie sanitarne, a całość realizowana była wraz z montażem bez udziału środków z budżetu gminy.

Poza tymi projektami, urzędnicy zaplanowali termomodernizację gminnego przedszkola w Przystajni w kwocie około 700 tys. złotych. Udało się pozyskać dofinansowanie, jednak przyznano je w Urzędzie Marszałkowskim na tyle późno, że prace wykonane będą już w czasie przyszłorocznych wakacji, na co Urząd Marszałkowski wydał zgodę. Prawdopodobnie już w czerwcu przedszkole w Przystajni wyłączne zostanie z eksploatacji, tak by do końca wakacji dokończyć jego modernizację. Wkrótce wystartować ma przetarg na wykonanie prac modernizacyjnych.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *