MISTRZYNI PIĘKNEGO CZYTANIA PIĄTOKLASISTÓW

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kłobucku była gospodarzem kolejnej edycji MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”, który odbył się 29 listopada 2018r.

Organizatorami konkursu była biblioteka szkolna we współpracy z Terenowym Komitetem Ochrony Praw Dziecka w Kłobucku. Celem konkursu było m.in. rozbudzanie zainteresowań zarówno czytelniczych i patriotycznych, jak i zapoznanie z historią naszego miasta. Uczniowie klas piątych, dla których jest dedykowany ten konkurs, czytali wylosowane teksty pochodzące ze źródeł historycznych naszego regionu, a nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jury oceniało płynność, wyrazistość, dykcję, interpretację i ogólne wrażenie artystyczne. Do konkursu przystąpiło 22 uczestników ze wszystkich szkół naszego miasta.

Laureatką I miejsca, czyli Mistrzynią Pięknego Czytania została Weronika Janta ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Adama Mickiewicza. Jury wyłoniło 2 wicemistrzów czytania. Zostali nimi: Wiktoria Sawicka ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II oraz Krzysztof Włodarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Sebyły. Wszystkie osoby uczestniczące w konkursie otrzymały nagrody w postaci pięknie wydanych książek albumowych oraz dyplomy. Fundatorem nagród był TKOPDz.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *