BABSKI COMBER

W sobotę 26 stycznia odbył się IV Babski Comber zorganizowany przez Stowarzyszenie „Kobiety Aktywne” z Kłobucka.

W tym roku, przewodnie hasło combra, to „W krainie baśni z tysiąca i jednej nocy”. Spotkanie zgromadziło panie w pięknych baśniowych i bajkowych strojach w Kamyku. Imprezę poprowadził bogato ubrany sułtan, w którego wcielił się Stanisław „Stanley” Ochmański, a który zadbał o każdy szczegół tak, by wszystkie kobiety dobrze się bawiły i czuły wyjątkowymi. Liczne konkurencje, konkursy oraz wspólne śpiewanie pieśni i piosenek, w większości autorstwa pani Anny Ochmańskiej, stworzyły wyjątkową i niezapomnianą atmosferę tego wieczoru.

Prezes stowarzyszenia Anna Profic, przypomniała o początkach działalności stowarzyszenia, podkreślając zaangażowanie w nim Danuty Gosławskiej, Zdzisławy Kall, Barbary Błaszczykowskiej, Zofii Paliwody, Anny Ochmańskiej, Małgorzaty Skrok, Emilii Szczypiór, Agnieszki Sieji, a także Karoliny Zarębskiej. Zaznaczyła, że takie spotkania łączą kobiety i sprawiają, że stają się silniejsze mogąc na siebie liczyć. Nie zabrakło też słów podziękowań dla mężów tych pań, którzy bezinteresownie pomagali w przebiegu combra. Do późnych godzin wieczornych odbywały się tańce i zabawa przy muzyce DJ’a Andrzeja Jelonka.

Na dłużej pozostaną wspomnienia, zawiązane znajomości i poczucie, że pomimo wielu różnic w stanowiskach, wykształceniu czy poglądach politycznych, panie potrafią wspólnie spędzać ze sobą czas, tworząc wspólnotę wspierających się i mogących na sobie polegać kobiet aktywnych. Kolejny comber za rok.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *