ZMIANA SOŁTYSA WE WRĘCZYCY WIELKIEJ

W czwartek 7 lutego we Wręczycy Wielkiej, odbyły się wybory sołtysów i rad sołeckich kadencji 2019-2024. Doszło tutaj do zmiany dotychczasowego sołtysa Roberta Brosia na Marię Polak. Trudno uznać, że była to zmiana, której nikt się nie spodziewał. Wiele głosów od czasu wyborów samorządowych jesienią ubiegłego roku wskazywało, że czas poparcia dla sołtysa zakończył się z chwilą, gdy ten wsparł w wyborach obecnego wójta. W myśl zasady – kto nie z nami ten przeciwko nam, mieszkańcy podziękowali Brosiowi za pracę na ich rzecz tak, jak umieli najlepiej – wybierając kontrkandydatkę. Sam zainteresowany w podziękowaniu do mieszkańców pisze:

– „Większość mieszkańców Sołectwa I nie miała wątpliwości, że mój czas sołtysowania powinien się zakończyć i wybrała na sołtyskę, dotychczasową członkinię rady sołeckiej – Marię Polak. W Sołectwie II mieszkańcy zaufali obecnej sołtysce – Bożenie Sygudzie”.

Nie jest sprawą gazety, by oceniać decyzje mieszkańców, bo jak wiadomo głos ludu głosem Boga, pewien zgrzyt jednak pozostaje, gdy zagłębić się w szczegóły kilkuletniej pracy Brosia na rzecz mieszkańców i gminy. „Sołtys roku”, „Aktywny sołtys”, „Osobowość roku”, a także drugie miejsce w konkursie Piękna Wieś Województwa Śląskiego w 2016 roku i związane z tym pieniądze dla sołectwa, to jedynie fragment osiągnięć sołectwa. I mimo, że oczywiście składa się na to praca wielu ludzi, nie tylko sołtysa, to jednak on był twarzą sukcesu.

Robert Broś podziękował mieszkańcom aktywne działającym na rzecz rozwoju miejscowości, członkom organizacji społecznych, pracownikom urzędów i instytucji, przedsiębiorcom i właścicielom firm, sołtys Bożenie Sygudzie, członkom Rady Sołeckiej, stowarzyszeniom i wszystkim, którzy przez lata wspierali jego działania.

Teraz czas na Marię Polak, która również od lat aktywnie działa na rzecz mieszkańców, a była też mocnym wsparciem w poprzedniej kadencji. Nowej sołtys gratulujemy i życzymy wielu udanych przedsięwzięć, a sołtysowi Robertowi Brosiowi dziękujemy za dotychczasową współpracę z redakcją. W Sołectwie II bez zmian, mieszkańcy ponownie wybrali Bożenę Sygudę.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *