WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE W GMINIE WRĘCZYCA WIELKA

Dwie gminy naszego powiatu szykowały się do wyborów uzupełniających. Ostatecznie wybory odbyły się jedynie w gminie Wręczyca Wielka, gdzie mieszkańcy poszli do urn ponownie 10 lutego, by na miejsce Tomasza Osińskiego do rady gminy wybrać nowego przedstawiciela.

Drugą gminą, w której miały się odbyć wybory uzupełniające miał być Popów, gdzie spośród 15 wybranych radnych jednego ubyło. Z funkcji zrezygnował startujący z komitetu wyborczego Tomasza Randaka – Gabriel Badura ze Zborów. Jego mandat został wygaszony 28 listopada, po wcześniejszym pisemnym zrzeczeniu się funkcji przez radnego. Wybory miały się tam odbyć dwa tygodnie po wręczyckich, o czym 12 grudnia informował Marszałek Województwa Śląskiego.

Miały się odbyć, ale się nie odbędą, bo zgłoszono tylko jedną kandydaturę i z mocy kodeksu wyborczego jeszcze w styczniu Gminna Komisja Wyborcza zadecydowała o obsadzeniu na miejscu radnej – Wioletty Pierz, mieszkanki Florianowa. W jesiennych wyborach zajęła drugie miejsce z 29,31 proc. głosów – tuż za Badurą, z którym de facto przegrała tylko pięcioma głosami pokonując kolejne trzy kandydatki.

W gminie Wręczyca Wielka na radnego z 11 okręgu (Węglowice) startowało za to aż 7 zarejestrowanych w grudniu komitetów.

Lista nr 1 – Robert Wróbel lat 42 zam. Jezioro

Lista nr 2 – Ewa Zelek lat 51 zam. Puszczew

Lista nr 3 – Danuta Smusz lat 54 zam. Jezioro

Lista nr 4 – Zbigniew Wach lat 43 zam. Węglowice

Lista nr 5 – Paweł Kocik lat 42 zam. Puszczew

Lista nr 6 – Ewa Witt lat 27 zam. Węglowice

Lista nr 7 – Przemysław Cichopek lat 38 zam. Węglowice

PAWEŁ KOCIK PONOWNIE RADNYM

Okręg 11, w którym przeprowadzono wybory uzupełniające jest jednym z większych w gminie. Do udziału w wyborach uprawnionych jest łącznie 1148 mieszkańców. Zainteresowanie wyborami uzupełniającymi było mniejsze niż w październiku. Wydano 450 kart do głosowania, co przekłada się na frekwencję na poziomie 39,2 proc. Dane na temat wyborów uzyskaliśmy w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Częstochowie, dyrektor Tomasz Doruchowski przekazał nam wyniki niedzielnego głosowania:

  • Paweł Kocik – 109
  • Ewa Zelek – 89
  • Robert Wróbel – 78
  • Przemysław Cichopek – 63
  • Danuta Smusz – 47
  • Zbigniew Wach – 39
  • Ewa Witt – 24
J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *