SPOTKANIE KLASOWE

W ubiegłym tygodniu, w piątek 24 maja odbyło się spotkanie klasowe koleżanek i kolegów urodzonych w 1946 roku, uczęszczających przed laty do szkoły podstawowej w Pankach. Jak zwykle przy takiej okazji, były wspomnienia, przypominanie nieżyjących już kolegów i koleżanek, wspólne oglądanie zdjęć i wymiany telefonów. To pokolenie dawnych uczniów miejscowej podstawówki, z roku na rok jest coraz mniejsze. Gdy po raz pierwszy przekroczyli mury szkoły było ich w dwóch klasach ponad czterdziestu. Teraz nie żyje już siedemnastu, z czego tylko w tym roku zmarła jedna z koleżanek.

Po raz pierwszy spotkali się w tak dużym gronie w wieku 50 lat. Wtedy byli niemal wszyscy, zabrakło tylko jednej, wcześnie zmarłej koleżanki ze szkolnej ławy. Teraz, od ukończenia 70 roku życia spotykają się corocznie. W tym roku znalazło się 16 osób chętnych do wspólnej kawy i wspomnień.

Życzymy im wszystkim jeszcze wielu takich okazji w niezmienionym gronie lub powiększonym o tych, którzy ostatnio nie mieli okazji, by przyjechać.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *