RĄCZKA GOTUJE W ZAWADACH

Artykuł ukazał się w tygodniku KLOBUCKA.PL nr 173 z dnia 31 lipca 2019

Przed tygodniem, w sobotę, na ekranie Telewizji Polskiej miała miejsce emisja programu kulinarnego „Rączka gotuje”. Tym razem znany i lubiany śląski kucharz Remigiusz Rączka odwiedził Gminę Popów. Zwiedzając kajakiem urocze zakątki naszej małej ojczyzny, przypłynął do Zawad gdzie razem z bohaterkami odcinka ważył i serwował obiad z deserem. A to wszystko w plenerze – nietypowo – na kajaku. Cały program nagrywał operator kamery telewizyjnej, członek naszej redakcji, który co tydzień recenzuje dla naszych czytelników nowości kinowe – Bartosz Dominik.

Koło Gospodyń Wiejskich „Jutrzenka” z Popowa miało okazję przywitać muzycznie gościa ze Śląska, a następnie wraz z prowadzącym przystąpili do przygotowywania potraw. Na początek, Przewodnicząca KGW – Teresa Żurawska zdradziła przepis na tradycyjny kapuśniak „na bogato”, następnie Sabina Matyszczyk uchyliła rąbka tajemnicy, jak zrobić przepyszne prażuchy, a na koniec Anna Badura podała przepis i upiekła fantastycznego „marchwioka” z kruszonką. Uczestnictwo w programie, to duże wyróżnienie dla KGW, jak podkreśla Pani Teresa. Dla walorów przyrodniczych gminy, to też duża promocja, a spływ kajakiem po niedawno wyczyszczonej rzece, nie powodował wstydu, za tych wszystkich, którzy o przyrodę dbać nie potrafią…

Nowe doświadczenia zdobyte podczas kręcenia odcinka są nieocenione i zapewne zostaną wykorzystane w przyszłości – mówi nam Przewodnicząca KGW Teresa Żurawska.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *