BIESIADA W POPOWIE

Artykuł ukazał się w tygodniku KLOBUCKA.PL nr 185 z dnia 23 października 2019

Dziewiętnasty października bieżącego roku zapisał się do historii gminy Popów, jako dzień szczególny i niepowtarzalny. Tego dnia odbyła się tutaj Jesienna Biesiada, na którą zaproszono znamienitych gości z powiatu, a co więcej również posłów wybranych do Sejmu IX Kadencji na lata 2019-2023.

W Popowie zebrali się przedstawiciele Izby Niższej Parlamentu, reprezentujący nasze region. Na zaproszenie stawili się Posłanka Lidia Burzyńska i Poseł Szymon Giżyński z małżonką. Podczas Biesiady nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych z gmin i powiatu kłobuckiego. Goszczono między innymi Wójta Gminy Opatów Bogdana Sośniaka, a także Wójta Mariusza Woźnika z zaprzyjaźnionej Gminy Grodziec. Prócz przedstawicieli jednostek samorządowych, służby więziennej, szkół, Kół Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańców gminy Popów, byli gminni radni, a także gospodarz – Wójt Jan Kowalik. Na zaproszenie radnej powiatu i jednocześnie przewodniczącej KGW w Popowie Teresy Żurawskiej przyjechał Chór Męski z Grodźca, uświetniając uroczystość występami. Wizyta nieprzypadkowa, w planach jest nawiązanie bliższej współpracy pomiędzy gminami. W trakcie Biesiady wystąpiła Anna Matuszczyk – wokalistka i autorka tekstów z Chorzowa oraz miejscowa, uzdolniona wokalnie Kornelia Dusza – uczennica szkoły podstawowej w Popowie.

W trakcie Biesiady niespodziankę sprawił zespół KGW Jutrzenka z Popowa, który przygotował pokaz mody w stylu Freestyle. Modele i modelki występując przez zgromadzonymi wcielili się w postacie między innymi: Szkota – Jacka Danielsa, Kalendarza, Nowoczesnej Emerytki, Czadomena, wokalistki „Rudej” czy modelki prezentującej strój legendarnego francuskiego kankana z drugiej połowy dziewiętnastego wieku. Wszystkie zaprezentowane stroje, co należy podkreślić – zostały własnoręcznie uszyte i przygotowane przez panie z KGW.

Jak na biesiadę przystało nie zabrakło dobrej muzyki i wyjątkowych potraw. Mieszkańcy wraz z zaproszonymi gośćmi spędzili wspólnie czas do późnego wieczora. W profilu społecznościowym klobuckiej.pl dostępna będzie galeria z Jesiennej Biesiady, do oglądania której zapraszamy.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *