ZIELONA PRACOWNIA W BORZE ZAJACIŃSKIM

Artykuł ukazał się w tygodniku KLOBUCKA.PL nr 191 z dnia 4 grudnia 2019

W dniu Święta Edukacji Narodowej, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacinskim odbyło się uroczyste otwarcie „Zielonej Pracowni” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
W uroczystości uczestniczyli m.in.: Wójt Gminy Przystajń Henryk Mach, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Aleksandra Kierat, radni i sołtysi okolicznych miejscowości oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Szkoła przystąpiła do udziału w konkursie „Zielona Pracownia 2019”, którego organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach, w październiku br. Dzięki projektowi została utworzona pracownia geograficzna na miarę XXI wieku. Realizacja możliwa była dzięki przyznaniu środków z WFOŚiGW oraz 20. procentowego wkładu z budżetu gminy. Pracownia geograficzna „Zielony Bór” zmieniła się w nowoczesną pracownię, wyposażoną w sprzęt multimedialny w tym monitor, laptop, wiuzalizer, a klasę doposażono w tablicę suchościeralną oraz innowatorskie pomoce dydaktyczne.
Pomieszczenie zostało gruntownie odnowione. Położono gładź szpachlową, podwieszono sufit, pomalowano ściany i zainstalowano w niej oszczędne, ledowe oświetlenie. Do sali zakupiono również nowe meble – szafki na pomoce dydaktyczne, stojak na mapy, stoliki i krzesła oraz biurko dla nauczyciela. Pracownię ozdobiła fototapeta z motywem lasu, nawiązującą do nazwy pracowni, jak i terenu, gdzie położona jest szkoła. Jest to zapewne jedno z najnowocześniejszych miejsc w tamtejszej szkole. Pracownia pozwolić ma na przeprowadzenie interesujących lekcji i badań dla, a także budzić ciekawość świata i stanowić zachętę do poznawania tajemnic przyrody i geografii w sposób bardziej dla uczniów przystępny, a zarazem interesujący. Jej powstanie uruchomić ma nowe możliwości badawcze i przyczynić się do wzrostu zainteresowania osobliwościami przyrodniczymi najbliższej okolicy, tym samym inspirować dzieci i młodzież do podejmowania działań na rzecz otaczającego ich środowiska naturalnego.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *