IV KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W PRZYSTAJNI

Artykuł ukazał się w tygodniku KLOBUCKA.PL nr 193 z dnia 18 grudnia 2019

Za nami czwarty Kiermasz Bożonarodzeniowy na rynku w Przystajni. Tegoroczna impreza odbyła się na odnowionym placu, wyłożonym naturalnym kamieniem. Jarmark świąteczny, jako cykliczna impreza bardzo przypadł do gustu mieszkańcom gminy, w tym roku na rynku pojawiły się setki osób. Przychodziły całe rodziny, mimo iż zamiast śniegu spadł deszcz, a momentami było wyjątkowo nieprzyjemnie w połączeniu z wiatrem. By podkreślić charakter miejsca i uroczystości bożonarodzeniowej zabrakło jedynie śniegu. Pięknie udekorowana szopka, pod którą wspólnie zmówiono modlitwę i zaśpiewano kolędy, stojąca obok choinka, a także nieodmiennie już kapela góralska doskonale wpasowały się w klimat odnowionego rynku. Na scenie prócz górali wystąpiły też miejscowe zespoły śpiewacze z adekwatnie do okazji dobranym repertuarem muzycznym

Wśród atrakcji pojawiły się dwa renifery na szczudłach, kramy z bożonarodzeniowymi drobiazgami, a do tego przekąski dla wszystkich chętnych. Było ciasto i grzaniec, bigos, pierogi z grzybami i kapustą i wszystko, co nieodmiennie kojarzy się ze świętami.

W tym samym miejscu wiosną odbędzie się kolejna z imprez z okazji Świąt Wielkanocnych, na którą już dzisiaj zapraszamy. Film z Kiermaszu, a także zdjęcia w większej ilości niż w gazecie dostępne będą na naszym profilu w Facebooku i na stronie Urzędu Gminy Przystajń, polecamy.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *