MIEDŹNO POD LUPĄ RIORegionalna Izba Obrachunkowa nie pozostawiła w grudniu przysłowiowej „suchej nitki” na działaniach Urzędu Gminy w Miedźnie. Wystąpienie pokontrolne skierowano do Wójta Piotra Derejczyka. Możemy w nim przeczytać o działaniach inspektorów RIO, którzy w dniach od 18 września do 17 października 2019 roku przeprowadzili kompleksową kontrolę gospodarki finansowej Gminy Miedźno za okres od 1 stycznia 2015 r. do 17 października 2019 r. Regionalna Izba Obrachunkowa wykazała szereg nieprawidłowości, a w dokumentach pokontrolnych zawarto aż 13 wniosków dotyczących obszarów do naprawy.

Ustalenia kontroli zawarte zostały w protokole kontroli podpisanym w dniu 30 października 2019 roku. Poniżej pełna treść dokumentu:

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

5 myśli na temat “MIEDŹNO POD LUPĄ RIO

 • Avatar
  16 stycznia 2020 o 19:38
  Permalink

  35 tyś zł wypłacone z kasy Gminy czytaj podatników za to że wójt nie wykorzystał urlopu
  Działkę w Ostrowach ktoś kupuje bez ogłoszenia przetargu za 2.4 tyś zł i płaci po podpisaniu aktu notarialnego
  GRUBO WÓJCIE

  Odpowiedz
  • Avatar
   17 stycznia 2020 o 01:52
   Permalink

   TO DOPIERO POCZĄTEK “PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI W GMINIE” WIEDZIAŁEM ŻE SAMI SIĘ KIEDYŚ WYSYPIĄ 🙁

   Odpowiedz
  • Avatar
   17 stycznia 2020 o 13:04
   Permalink

   Hm, a nasi radni? Nie widzą, nie słyszą, nie zabierają głosu… Brawo wy ☹️

   Odpowiedz
   • Avatar
    17 stycznia 2020 o 16:04
    Permalink

    Obserwując online sesję z Miedźna i tą całą radę to zastanawiam się czy ktoś im płaci za milczenie. Żenada -przedstawiciele społeczeństwa którzy nic nie mają do powiedzenia .Ludzie kogo WYŚTA WYBRALI

    Odpowiedz
    • Avatar
     17 stycznia 2020 o 23:18
     Permalink

     Mirek świetnie to ująłeś 🙂 dodam tyle, że poziom sesji jest najniższy w powiecie… sesje są krótkie brakuje w nich dyskusji a jeśli się coś pojawia to w zbywający sposób szybko zostaje zakończona. Wygląda, że wszystko jest ustalone bądź mają tak wpojone aby tylko przegłosować to co decydent narzuci. Przewodniczący Rady poziom swoim dukaniem jeszcze zaniża nie wspomnę o ogarnianiu prowadzenia sesji i nawet jakość transmisji jest na takim samym poziomie, gdzie mogłaby podnieść ten mizerny wizerunek ale na szczęście pasuje do całości. Jedynymi osobami jakie zauważyłem co interesuje ich co, jak, gdzie, kiedy, dlaczego? są panowie Graj i Puchała. Samowola i sielanka w gminie trwa bo mało osób się tym interesuje… Decydentowi i pełnomocnikom to pasuje ale jak widać z prawem nie wygląda to najlepiej a sprawiedliwości to chyba nigdy nikt nie zazna.

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *