MIEDŹNO W TVP3

Wójt węszy polityczny spisek – mówi dziennikarka TVP3 w Katowicach. Auta pozyskano dla strażaków z Miedźna, bo prezes OSP z tej remizy wpadł na pomysł i wysłał wnioski, na które odpowiedziało trzydzieści jednostek podległych MSWiA. Strażacy zbierają na budowę garażu, wszystko od pozyskania po sprzedaż jest legalne, a auta zostaną spieniężone w szczytnym celu. Pytanie gdzie są dwa Land Rovery, dwie Skody Octawia i Skoda Superb, kto nimi jeździł dotychczas i czy za to płacił, ile zebrano już pieniędzy i dlaczego dopiero po wiadomościach klobuckiej.pl zrobiło się o sprawie głośno? A dlaczego wycofano z olx fiata panda?

Dziennikarka publicznej telewizji być może nawet zapytała, presja czasu antenowego materiał jednak spłyciła do nieważnych wypowiedzi. Za to wójt Piotr Derejczyk uspokaja. Z dokumentami można się zapoznać. Wcześniej nikt nie pytał, ni radni, ni strażacy…

Na nieszczęście tych ostatnich – z pięciu gminnych jednostek OSP, żaden druh nie jest jasnowidzem i nie pytał, nie wiedząc, że pytać należy. My natomiast pytamy. Na początek – dlaczego Pan Leszek Idasz nie odbiera telefonu? I gdzie jest 16 zarejestrowanych w 2019/2020 roku samochodów?

Teraz jednak zapanowała w Miedźnie otwartość. Wystarczy poprosić o pełną listę otrzymanego sprzętu i zrobić remanent, a jak czegoś brakuje, to znaleźć potwierdzenie sprzedaży w dokumentach, kwotę i nabywcę. W przyrodzie bowiem nic nie ginie, chociaż właściciela często zmienia.

Na koniec pytanie – skoro wszystko jest ok, skąd ta panika?

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

2 myśli na temat “MIEDŹNO W TVP3

 • Avatar
  7 lutego 2020 o 21:23
  Permalink

  Jest takie stare mądre przysłowie, które zdecydowanie wskazuje na kim czapka gore. Całe zamieszanie jakie Pan wywołał w naszym prywatnym Folwarku – Miedźnie dokładnie wskazuje, że “troszeczkę” zaczął palić się im grunt pod nogami. Brawo dla Pana. Może wreszcie mieszkańcy przejrzą, co jest wart “nasz” wójt i jego ekipa z Miedźna oraz wyciągną odpowiednie wnioski zmierzające do odwołania Derejczyka ze stanowiska wójta. Trzeba wreszcie ukrócić prywatę panującą w urzędzie jak i w całej gminie.

  Odpowiedz
 • Avatar
  10 lutego 2020 o 02:02
  Permalink

  To jest WIELKI WIERZCHOŁEK GÓRY LODOWEJ.To co się dzieje w Miedznie takiej szopki chyba na całe województwo nie ma , parodia pierwsza klasa.
  Rada Gminy,Sołtysi -Wielka Porażka.
  Zaufaliśmy Wam, dostaliscie od nas kredyty zaufania, że bedziecie pomagać,będziecie wspierać mieszkańców , więc pytam gdzie Jestescie ? Gdzie nas reprezentujecie .Widzicie burdel i nic z tym robicie.WSTYD.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *