NARKOTYKI W ORGANIZMIE, AMFETAMINA W AUCIE

Do niedawna zagrożenie na drodze ze strony policji czuli głównie kierowcy kierujący pod wpływem alkoholu. Część jeździła na podwójnym gazie świadomie, inni okazjonalnie z nadzieją na łut szczęścia… Jednak zatrzymanie kierowców będących pod wpływem środków odurzających zdarzało się niezmiernie rzadko i było głównie powodowane kolizjami, a także wypadkami, w których wzięli udział będąc pod działaniem narkotyków, bo tych badano obligatoryjnie. Teraz pojawił się nowy bat na kierowców używających niedozwolonych substancji.

Kłobuccy kryminalni zajmują się sprawą 28-letniego kierowcy toyoty, którego zatrzymali do kontroli drogowej w piątek, 24 stycznia na ul. Kościuszki w Opatowie. W trakcie okazało się, że mężczyzna miał przy sobie woreczek z amfetaminą. To nie jedyny problem kierowcy, gdyż wstępne badanie na obecność środków psychoaktywnych, wykazało obecność narkotyków w ślinie mężczyzny.

Takich zatrzymań będzie jednak znacznie więcej, bo patrole wyposażono w nową broń przeciwko kierowcom jeżdżącym po użyciu narkotyków. Tylko w styczniu zatrzymano w naszym powiecie pięć osób dzięki nowoczesnej technologii, a zatrzymań będzie przybywać.

W Opatowie, kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobową toyotę kierowaną prze 28-letniego mieszkańca tej gminy. Podczas badania stanu trzeźwości nie stwierdzono aby był pod działaniem alkoholu, jednak wstępny wynik badania na zawartość środków psychoaktywnych okazał się pozytywny. Testy przeprowadzone za pomocą analizatora typu Alere, wykazały obecność amfetaminy i metamfetaminy w ślinie mężczyzny. Co więcej, 28-latek miał przy sobie woreczek strunowy z białą substancją. Po sprawdzeniu policyjnym testerem okazało się, że była to amfetamina.

Sprawę dokładnie wyjaśniają kłobuccy śledczy pod nadzorem prokuratora. Mężczyzna usłyszy policyjne zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, natomiast toczącym się postępowaniu powołany zostanie biegły z zakresu toksykologi, który dokładnie określi skład chemiczny zabezpieczonej substancji. Przypominamy, że wg przepisów prawa, posiadanie jakiejkolwiek ilości narkotyków jest zagrożone karą nawet 3 lat za kratkami.

W chwili obecnej kierowcy toyoty już zatrzymano prawo jazdy. Dodatkowo, jeśli wynik badania krwi potwierdzi obecność zabronionych substancji w jego organizmie, mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty karne, za które grożą surowe konsekwencje: wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilkuletni pobyt w więzieniu.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *