ARESZT ZA ATAK NA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCHNa wniosek kryminalnych z krzepickiego komisariatu oraz częstochowskiego prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 46-letniego mężczyznę, który zaatakował udzielających mu pomocy ratowników medycznych. Podejrzany usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz uszkodzenia ciała funkcjonariuszy publicznych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kilkuletni pobyt w więzieniu.
Do zdarzenia doszło w sobotę, 1 lutego, w miejscowości Zajączki Pierwsze w gminie Krzepice.

Z ustaleń kryminalnych z Komisariatu Policji w Krzepicach wynika, że podczas zakrapianego alkoholem spotkania dwóch mężczyzn, jeden z nich przewrócił się, po czym zaczął odczuwać ból. Wtedy drugi z mężczyzn wezwał na miejsce zespół karetki pogotowia.

Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni z Kłobucka, którzy usiłowali sprawdzić co się stało „poszkodowanemu”. Podczas próby udzielania pomocy, mężczyzna poprzez odpychanie i uderzanie pięściami zaatakował obu ratowników, którzy wezwali policyjne wsparcie.

Na miejsce przyjechali mundurowi z krzepickiego komisariatu, którzy zatrzymali agresora.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi, zatrzymany usłyszał zarzuty karne dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej oraz uszkodzenia ciała funkcjonariuszy publicznych. Podejrzany nie potrafił logicznie wyjaśnić motywów swojego zachowania. Co więcej mężczyzna działał w warunkach recydywy, wobec czego za popełnione przestępstwo grozi mu kilkuletni pobyt w więzieniu. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Aktualnie na wniosek kryminalnych z krzepickiego komisariatu oraz częstochowskiego prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 46-letniego mężczyznę na 80 dni.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *