DRAMAT W HALI SPORTOWEJDo dramatycznych wydarzeń doszło w trakcie amatorskiej gry w piłkę nożną na trenie hali sportowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pankach. W poniedziałek, 3 lutego przed godziną 22:00 w trakcie rekreacyjnego meczu doszło do wypadku, w którym poważnie ucierpiał mieszkaniec gminy Przystajń. Pięćdziesięciojednoletni mężczyzna wraz z synem i grupą młodzieży grali w piłkę nożną, gdy doszło do niegroźnego z pozoru potknięcia. Niestety, to co na środku hali skończyłoby się jedynie niegroźnym upadkiem, tuż przy murze zakończyło się ciężkimi urazami. Rozpędzony piłkarz całym impetem uderzył głową w ścianę budynku tuż obok bramki.

Siła uderzenia w połączeniu z szybkością spowodowała katastrofalne skutki. Po zderzeniu ze ścianą mężczyzna stracił przytomność. Zadzwoniono na numer alarmowy 112, a dyrektor ośrodka – Stanisław Wrzesiński wezwał miejscowego ratownika medycznego, który dotarł na miejsce w kilka minut i udzielił pierwszej kwalifikowanej pomocy poszkodowanemu, a następnie telefonicznie przekazał ratownikom z karetki niezbędne informacje o stanie poszkodowanego. Pogotowie przyjechało kilkanaście minut później, nieprzytomnego mężczyznę wyniesiono na noszach i przygotowano do bezpiecznego transportu medycznego. Po dotarciu do jednego z częstochowskich szpitali, bardzo szybko przeprowadzono operację.

W wyniku nieszczęśliwego wypadku doszło do ciężkich obrażeń twarzoczaszki, stan mężczyzny był początkowo trudny do określenia, a według naszych ustaleń został on wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, by nie doszło do kolejnych urazów.

Dyrektor GOKiS Stanisław Wrzesiński, będący jednocześnie długoletnim nauczycielem wychowania fizycznego mówi, że w jego wieloletniej praktyce nie widział tak dramatycznego zdarzenia związanego z piłką nożną.

Trzymamy kciuki za naszego kolegę i mamy nadzieję na jego szybki powrót do zdrowia.

Redakcja

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Jedna myśl na temat “DRAMAT W HALI SPORTOWEJ

 • Avatar
  18 lutego 2020 o 19:24
  Permalink

  Niestety ten fatalny wypadek już nie zakończy się szczęśliwie… Nasz przyjaciel tego nie przetrwał, zmarł…
  Głębokie wyrazy współczucia dla Rodziny.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *