FAŁSZYWY POLICJANT ARESZTOWANY

Ostrzegaliśmy wielokrotnie o udanych oszustwach starszych osób metodą “na policjanta”. Ta forma wyłudzania pieniędzy od osób starszych, to obrzydliwy proceder, żerujący na strachu wzbudzanym przez uczucia do najbliższej rodziny, która według oszustów potrzebuje pilnej pomocy finansowej. To również swoisty policzek dla mundurowych, pod których podszywali się złodzieje. Nic dziwnego, że sprawy tego typu dość priorytetowo są traktowane w poszczególnych komendach.

Dzięki działaniom myszkowskich policjantów, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 33-letni mieszkaniec Rzeszowa, który metodą “na policjanta” oszukał seniorkę z gminy Koziegłowy i wyłudził od niej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 8 lat więzienia. Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

JAK UDAŁO SIĘ GO ZŁAPAĆ?

Ostatniego dnia stycznia dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca podając się za policjanta, wyłudził od 64-letniej mieszkanki gminy Koziegłowy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kryminalni z Myszkowa rozpoczęli intensywne działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Policjanci błyskawicznie ustalili i wytypowali jednego ze sprawców. Już po czterech dniach od zdarzenia, mężczyzna został zatrzymany w Rzeszowie. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli sporą ilość biżuterii, około 150 tys. złotych oraz banknoty w obcej walucie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. W piątek, 7 stycznia na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledczy z Myszkowa będą teraz badać wszystkie szczegóły tej sprawy.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *