UWAGA, NACIĄGACZE W AKCJI

Polecamy udostępnić znajomym, bo udało się naciągnąć kolejne ofiary!

Przed miesiącem ostrzegaliśmy o wyłudzeniach z wykorzystaniem BLIKa. Teraz naciągacze złapali kolejnych życzliwych znajomych poprzez prośbę z Facebooka. Nasza Czytelniczka napisała:

“Chciałam ostrzec wszystkich znajomych oraz nieznajomych przed oszustami którzy proszą w wiadomościach na messengerze o pomoc w postaci podania kodu BLIK. Wczoraj przejęli moje konto na FB oraz Messengerze i wyłudzili od kilku moich znajomych spore sumy pieniędzy. Niestety jest mało prawdopodobne to ,że znajomi odzyskają pieniądze pomimo tego, że sprawa od razu zgłoszona była na policję.

Sprawcy działali bardzo profesjonalnie, podawali się za mnie i pisali do znajomych w taki sposób – w jaki ja zazwyczaj porozumiewam się z nimi na co dzień w wiadomościach. Wstępnie ustalono, że pieniądze z BLIK wypłacone zostały m.in w bankomacie w Zielonej Górze, logowano się również w Warszawie oraz Białymstoku, a także opłacano towary zakupione na aukcjach np. w Allegro.

Bardzo proszę uważajcie na takie wiadomości i udostępniajcie informację 😕 FB nie kontroluje tego typu sytuacji, a policja jest bezradna.

(P.s. wydawało mi się, że moje hasło jest naprawdę mocne, a jednak się myliłam)

UWAŻAJCIE !!!

Poniżej jedna z wielu wiadomości wysyłanych przez hakera do moich znajomych w moim imieniu…”

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *