ZNAMY WYNIKI NABORU NA DYREKTORÓW SZKÓŁ W GMINIE KŁOBUCK

Na początku stycznia br. burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski ogłosił nabory na stanowiska dyrektorów szkół Nr 2 w Kłobucku, Nr 3 w Kłobucku oraz dyrektora ZS-P w Kamyku. Termin składania ofert upłynął 10 lutego. W piątek, 27 lutego odbyły się konkursy.

W przypadku szkoły w Kamyku, jak i kłobuckiej „Trójki” nie było większych emocji w związku z naborem. W pierwszej placówce dyrektorem została wybrana Barbara Jura, która ma zastąpić na stanowisku obecną dyrektor Halinę Wróbel, a w Trójce pozostał dotychczasowy Paweł Kotkowski. Wiele osób zastanawiało się jednak, czy dojdzie do zmian w Dwójce, gdzie od lat dyrektorem jest Bożena Rumin. Tutaj do konkursu przystąpiła usunięta przez wójta Piotra Derejczyka z równorzędnego stanowiska w Miedźnie Wioletta Skoczylas. Powodem rozważań kadry nauczycielskiej w ocenie naszych rozmówców, były chłodne stosunki pomiędzy dyrektorką szkoły, a kłobuckim burmistrzem.

Krótko po godzinie 11:00 w piątek, poznaliśmy rozstrzygnięcia konkursów. Zgodnie z przewidywaniami naszej redakcji zmienia się Dyrektor kłobuckiej Dwójki. Spośród trzech kandydatek wybrano Wiolettę Skoczylas. Obecnie, podobnie jak w przypadku dwóch pozostałych stanowisk pozostaje zatwierdzenie kandydatów przez częstochowską Kurator Oświaty i burmistrza Jerzego Zakrzewskiego.

Skoczylas, to do niedawna dyrektor podstawówki w Miedźnie, odwołana ze stanowiska przez wójta Piotra Derejczyka na podstawie fikcyjnych zarzutów, które są obecnie podstawą do wytoczonego wójtowi procesu. Na stanowisku zastąpić ma Bożenę Rumin.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *