Kolizja w Iwanowicach

To już oficjalna informacja policji w sprawie wczorajszego zderzenia pojazdów w Nabokowie.

KOMPLETNIE PIJANY KIEROWCA ROVERA DOPROWADZIŁ DO KOLIZJI!

W czwartek, w godzinach południowych pijany 41-latek kierujący roverem zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył w jadącego z naprzeciwka golfa, którym kierował 48-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości sprawcy okazało się, że w jego organizmie było ponad 3,06 promila alkoholu! Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Szóstego marca około godziny 12.00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Iwanowice Małe na drodze DK-43. Z przekazanych informacji wynikało, że kierowca rovera, który jechał w kierunku Krzepic, z nieznanej przyczyny zjechał na przeciwny pas i doprowadził do zderzenia z jadącym w przeciwnym kierunku kierowcą golfa.

Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci z kłobuckiej drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że roverem kierował 41-latek, mieszkaniec gminy Opatów, który miał w organizmie ponad 3,06 promila alkoholu! Natomiast golfem prawidłowo poruszał się 48-letni mieszkanieniec gminy Krzepice, który był trzeźwy. Na szczęście uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

Aktualnie sprawą zajmują się kryminalni z kłobuckiej komendy. Nieodpowiedzialny mężczyzna musi liczyć się zarzutami karnymi, za które grożą m.in. wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilkuletni pobyt w więzieniu.

O losie sprawcy zadecyduje prokurator i sąd.

Kolizja w Iwanowicach (Naboków) na drodze nr 43. Nawet 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu może mieć kierowca Rovera, jak poinformowała oficer prasowa kłobuckiej Komendy Powiatowej Policji Joanna Wiącek-Głowacz. Do kolizji doszło z winy kierującego Roverem. Auto posiadało rejestracje powiatu kłobuckiego, jednak kierowca, to na co dzień mieszkaniec gminy Kłomnice.

W zderzeniu brał również udział osobowy Volkswagen Golf, którym kierował mieszkaniec gminy Krzepice w wieku lat 48. Do zdarzenia doszło gdy kierujący Roverem z nieznanych przyczyn przeciął oś jezdni i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym Volkswagenem.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *