PAWILON GRZYBEK NIE STANIE NA KŁOBUCKIM RYNKU

W numerze 45 klobuckiej.pl z lutego 2017 roku żartowaliśmy z planów rewitalizacji kłobuckiego Rynku im. Jana Pawła II. Chodziło o “ogródek piwny”, który w tym miejscu nieco wcześniej planował postawić jeden z mieszkańców gminy Kłobuck związany z wydawaną w tym mieście lokalną gazetą. O jego planach były burmistrz Krzysztof Nowak mówił nam:

– „Był chyba 2010 rok, któregoś dnia przeszedł do mnie Marcin i spytał czy jest szansa, żeby na Rynku Jana Pawła II w Kłobucku postawić ogródek piwny. W czasie gdy dostaliśmy dotację unijną na przebudowę rynku, gdy nie było i nadal zresztą nie ma możliwości podłączenia do kanalizacji, aby zbudować sanitariaty, on chciał budować ogródek piwny. Odmówiłem tłumacząc racjonalnie powody. Marcin powiedział wtedy, że przecież można postawić toi toie”.

Ze względu na wcześniejsze dofinansowanie środkami unijnymi przebudowy, niemożliwe było prowadzenie działalności komercyjnej  na Rynku im. Jana Pawła II w okresie pięciu lat. Ten okres jednak minął i już w roku 2016 pojawiły się pierwsze informacje ze strony burmistrza, a także m.in. radnego Andrzeja Sękiewicza poruszającego temat na jednaj z sesji. Skoro sprawa nie była nowa, a ogródki piwne w wielu miastach są, dlaczego w Kłobucku budziła kontrowersje jeszcze nim zaczęto o tym oficjalnie mówić? Może dlatego, że wielu mieszkańców uważało, że w temacie jest drugie dno, a ogródek tego typu był planowany do postawienia przez osoby związane blisko z tamtejszym urzędem miasta.

Jak podaliśmy na wstępie, w lutym 2017 roku pisaliśmy w satyrze o planach budowy takiego baru w centrum Kłobucka, a także o tym, iż wiemy kto posiada odpowiednią infrastrukturę do postawienia na rynku, gdyby stosowny konkurs miał się pojawić. Wówczas też, gdy zamieściliśmy w formie satyry informację na ten temat, nagle zrobiło się głośno na temat planów budowy ogródka. Tego samego dnia co wydanie naszej gazety miała miejsce publikacja artykułu na profilu społecznościowym Nowin Kłobuckich, a tydzień i dwa tygodnie później zamieszczono w tym temacie artykuły na łamach Gazety Kłobuckiej, wraz z komentarzem burmistrza Jerzego Zakrzewskiego.

Po naszych publikacjach temat jednak ucichł. W czasie dwóch kolejnych lat niewiele się wydarzyło poza tym, że jedna z osób wymienionych wówczas w artykule postanowiła otworzyć lokal gastronomiczny w Częstochowie, a kolejna właśnie teraz postanowiła sprzedać niepotrzebny już Pawilon Grzybek Arena Empiro na olx.

Kolejny raz nasze informacje okazały się ścisłe, a doniesienia klobuckiej.pl uzyskały pełną weryfikację.

J.B.

J.B.

redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *