"Bo to jest miłość" czyli muzyczne uniesienia w najlepszym stylu... Koncert w miedźnieńskim OSP poprowadzi laureat medalu Gloria Artis - Jacek Woleński.

Wystąpią: Anna Leśniewska - sopran; Oskar Jasiński -tenor;

Całość przy akompaniamencie Katarzyny Rzeszutek; Marty Andruszczak; Maest-Trio

W programie między innymi Kalman, Lehar, Strauss, Stolz, Zeller..

Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie zaprasza wszystkich miłośników muzyki operetkowej do odwiedzenia siedziby OSP 16 kwietnia o godzinie 18:00. Wstęp na występy Śląskiej Operetki Kameralnej jest bezpłatny.

Jacek Woleński tak pisze o Śląskiej Operetce Kameralnej:

Ta piękna nazwa to efekt naszej fascynacji operetką, gatunkiem muzyki teatralnej, jakże niedocenianej i otoczonej lekceważeniem, a niekiedy nawet pogardą. A jednak uważamy, że w czasach, gdy oficjalnie szacunkiem otacza się jedynie tak zwaną „wysoką sztukę” w różnych wydaniach, zarówno jak chodzi o muzykę dawną, jak i współczesną, to operetka właśnie dostarcza odbiorcom - a i wykonawcom także - najwięcej bezpretensjonalnej radości. Szczególnie teraz, gdy przesławna Operetka Śląska od wielu lat nie istnieje, a teatry muzyczne koncentrują swoją uwagę na musicalach i galach, należy nam się operetka! I to śląska! Potrzebę operetki uzasadnia wdzięczna publiczność, szczelnie wypełniająca sale koncertowe, gdy wystawiamy operetkę. Trzeba przy tym dodać, że wbrew pozorom jej wykonanie nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać, słuchając pięknych arii i duetów.

 Nasza Śląska Operetka Kameralna od lat swoimi solistami jest obecna na estradach wielu filharmonii, gdzie towarzyszą nam orkiestry symfoniczne pod dyrekcją tak wybitnych dyrygentów, jak Sławomir Chrzanowski, Szymon Kawalla, Jerzy Kosek, Jacek Rogala czy Wojciech Rodek. Do przedstawień staram się także włączać miejscowe zespoły taneczne i solistów baletu. Podobnie zresztą dzieje się, gdy operetki wystawiamy w domach kultury. Tu nieraz biorą udział chóry amatorskie i zespoły taneczne. Bywa, że zapraszam i innych gości, w tym artystów amatorów, którzy w tracie akcji potrafią zaprezentować swój popisowy występ.

 Określenie „kameralna” w nazwie naszej grupy nie jest przypadkowe, ponieważ realizujemy opracowania ze znacznie mniejszą ilością wykonawców, niż to przewiduje libretto, zachowując jednak wszystkie numery muzyczne, by nikt nie poczuł się zawiedziony, że zniknęła jego ulubiona melodia. Spektakle przebiegają w pełnej akcji teatralnej, w kostiumach, z rekwizytami i symbolicznymi akcentami scenograficznymi.

Opracowanie i zdjęcia Joanna Mazurek; GOK Miedźno

Reklamy

Droś-Sawicki

Najnowsze na stronie

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Reklamy

Rado Rowery